ציור של כלב להמחשה
בקיץ מומלץ לספר כלבים הסובלים מחום, נשירה, קשרים או בעיות עור.
לברדורים וגולדנים, למשל, נוטים לסבול מבעיות עור (פצעי חום) שיכולות להימנע ע"י תספורת.
כל הגזעים מסתפרים?
כן, אפשר לספר כל כלב החל מצ'יואואה ועד סמוייד, פינצ'רים או כלבים עם שיער קצוץ במיוחד יכולים להגיע לרחצה.

למה לספר?

אצל חתולים יש חשיבות כפולה לתספורת, במיוחד אצל ארוכי הפרווה כמו הפרסים. 1.מניעת בליעת שיער והיווצרות "כדורי שיער" במעיים. 2.מניעת נשירה כי גם לחתולים חם בקיץ! אז איך? את מרבית החתולים אנו מספרים במיומנות וסבלנות רבה כדי להימנע מטשטוש החתול, אך אם החתול מאד נלחץ מהתספורת, אבל מאד ניתן לטשטש אותו ולסיים.

איך מספרים חתול ולמה?

תמונה של עצם
אפשר! בתנאי שהכלב / החתול חי בבית ולא בחצר. אפשר לספר "תספורת חורף" בה לא מגלחים את הכלב קצוץ מאד, או רק מסדרים את הבטן, טוסיק, כפות הרגליים וסביב העיניים. ואם רוצים להיות יותר שקטים אפשר לקנות לכלב סוודר. אחרי הכל אנחנו מדברים על "חורף" בארצנו הקטנה והחמה...

אפשר לספר רק בחורף ?


כלבים יכולים לקבל טיפול טיפוח ורחצה. בטיפול מסרקים, פותחים קשרים (במידת האפשר!) מספרים בטן רגליים וראש ולבסוף רחצה וטיפוח הפרווה. מתאים במיוחד לכלביי יורקשייר, שיצו, לאסה, מלטז וכל כלב אחר שרוצה לטפח את הפרווה. עוזר במקרים שהכלב לא נותן להבריש בצורה יסודית.

ואם לא רוצים ממש לספר ?


כלבים יכולים לקבל טיפול טיפוח ורחצה. בטיפול מסרקים, פותחים קשרים (במידת האפשר!) מספרים בטן רגליים וראש ולבסוף רחצה וטיפוח הפרווה. מתאים במיוחד לכלביי יורקשייר, שיצו, לאסה, מלטז וכל כלב אחר שרוצה לטפח את הפרווה. עוזר במקרים שהכלב לא נותן להבריש בצורה יסודית.

ואם לא רוצים ממש לספר ?

בוודאי! אפשר רק לרחוץ כל כלב או חתול, עם התאמת שמפו לכל סוג עור פרווה וגזע.. רחצה כוללת:הברשה, ניקוי אוזניים, גזירת ציפורניים, ריקון בלוטות אנאליות ולבסוף בישום.

אפשר רק לרחוץ?

פודלים פודלים קטנים ננסיים וגדולים יש אינספור אפשרויות..... פודלים הם כלבים נהדרים עם יתרונות ייחודים, הם אינם נושרים בבית, מה שעושה את אמא מאושרת, אבל בעקבות זה לפעמים נושא הסרוק נשכח... חובה להבריש את הפודל בכל ימות השנה לפחות 3 פעמים בשבוע לכך דרושה מברשת סיכות, מסרק מתכת ולמיומנים פותח קשרים, אל תתפתו לגזור קשרים שנוצרו לא פעם הכלב נחתך בטעות. פודלים בין אם הם מוברשים או לא חייבים לבקר במספרה מידיי חודשיים שלושה גם במהלך החורף, חוץ מתספורת רחצה וסרוק שתמיד מתקבלים במספרה פודלים עוברים מריטה באוזניים, פודלים נוטים לגדל שיער מתולתל וצפוף גם לאורך תעלת האוזן וכך נוצר "פקק" שיוצר "קרקע" טובה לחיידקים וכך נוצרות דלקות קשות שבד"כ מגיעות למצב כרוני. ע"י המריטה, שחייבת להתבצע רק ע"י איש מקצוע, מוצאים את השיער והאוזן יכולה להתאוורר. דאגו לשאול את הספר/ית מה מצב האוזניים כדי למנוע מצב קשה של דלקת. איך תדעו אם יש דלקות אוזניים: כלב עם דלקת אוזן מנער הרבה את הראש, נוטה להתגרד ולפעמיים לפצוע את הצוואר, ניתן להציץ לאוזן לראות אם יש אדמומיות או רייח חריף כל אלו הם סימנים לדלקת אוזניים וחשוב לגשת לוטרינר. תספורות: דאגתם להבריש את הכלב והגיע זמן לתספורת, יופי, אז בתנאי שאין קשרים השמיים הם הגבול... המגוון כ"כ רחב שלא נוכל לפרט את כולו כאן, סגנונות שונים לגוף, רגליים, פנים, ראש, זנב וכו' בקשו במספרה לראות דוגמאות ובחרו לכם את המראה החביב עליכם, לא אהבתם את הבחירה תוך חודשיים שלושה תוכלו לבחור תספורת שונה.
 

פודלים

רועה גרמני, בלגי, אוסטרלי...
רועה גרמני, רועהה בלגי, רועה אוסטרלי ובלשון העם זאבים למינהם הם כלבים שלרב מגיבים טוב לתספורות. עקב גודלם חלקם חיים מחוץ לבית ולכן לא תמיד הבעלים מודעים לבעיות נשירה או עור בכלב, חלקם שחיים בתוך הבית מגיעים לא פעם למספרה לתספורת קיץ מלאה. אז דיברנו כבר על יתרונות תספורת קצוצה, קריר יותר לעור, פחות פצעי חום וכו' אך בנוסף כך קל לעקוב אחרי נקיון הכלב מטפילים כגון פרעושים וקרציות. רחצה: נכון הרבה נוטים להתרחץ בחצר עם צינור מה שיכול להיות מהנה בחודשי הקיץ החמים וחוויה לכל בני המשפחה, אך זכרו שחובה להברישם לפניי ולאחר הרחצה, מומלץ במרשת סיכות גדולה ומגרפה, אבל מידיי פעם חשוב לקחת את כלבים אלו לטיפול רחצה וסרוק במספרה, שם יקפידו להבריש פרווה מתה החוצה, יגזרו ציפורניים, ירוקנו בלוטות אנאליות, ינקו אוזניים ויעניקו אמבטיה חמה ונעימה.

רועה גרמני,בלגי,אוסטרלי...

פקינזים נוטים לסבול מחום בחודשי הקיץ ואלו שאינם מוברשים על בסיס קבוע צוברים מהר מאד קשרים (ראסטות) באזורים שונים במיוחד מאחורי האוזניים, ברור שקשרים אלו מאד מציקים לכלב ואף יכולים לגרום לנזק קשה בעור או באוזן, ולכן יש פקינזים שמסתפרים בצורות שונות: 1. התספורת הקצוצה: אמנם גילוח הגוף אך שוב לא עד העור! תספורת קצוצה הזנב והראש לשיקול הבעלים יש כאלו המעדיפים זנב מלא ומפואר וראש "אריה" ויש המעדיפים זנב קטנטן ואף ראש קצוץ- אבל זה כבר עניין של טעם. לא כל הפקינזים "בנויים" לתספורת קצוצה, חלקם נוטים לרגישות בעור ולכן את אלו רצוי לספר תספורת "חורף". 2. תספורת ארוכה/ גורים: תספורת המשאירה לכלב כ2/3 ס"מ אורך שערה אך את כל האזורים הבעייתים מגלחים קצוץ - הבטן, טוסיק, מפשעות ומסדרים את כפות הידיים. 3. סידור וטיפול הגייני: מי שלא רוצה לוותר על מראה הפקינז יכול עדיין לסדר ולהקל על כלבו בכל ימות השנה, אז מה עושים? מסדרים כפות רגליים, בין הכריות והאצבעות, מגלחים את הבטן והמפשעות, מנקים את אזור איבר המין ופי הטבעת כדי שלא יצטברו שאריות של צרכים, מדללים את הפרווה לאורך הגוף והחזה, מברשים ומסרקים כדי להוציא פרווה מתה וכמובן רוחצים מייבשים ומבשמים. פגים הם כלבים עם פרווה קצרה אמנם אך גם הם נוטים להשיר פרווה, לכן ניתן לספר גם אותם, כן כן אפשר לספר פג, כמובן שיש אפשרות אחת והיא תספורת קצוצה המונעת את הנשירה לכחודשיים שלושה, תהנו.

סמוייד, האסקי, צ'או צ'או הם כלבים המיועדים לחיות בארצות קרות, הפרווה של כלבים אלו בנוייה מכמה שכבות ואמורה לשמור על הכלב בתנאי קור של מינוס מעלות! בארצנו החמה אין כ"כ תפקיד לפרווה זו ולכן על הבעלים לבחור אם לספר את הכלב או להקפיד בסרוק והברשה יסודית. הברשה בפרוות מסוג זה מתבצעת ע"י מברשת סיכות ומגרפה, רצוי להבריש במקום פתוח כדי שהבית לא התמלא ענני פרווה. רוצים תספורת? תספורות בגזעים אלו הן תספורות קצוצות - לא עד העור אך קצוצות אבל קחו בחשבון כי הצמיחה יכולה להיות שונה מכלבים אחרים ישנם כלבים שמצמיחים את הפרווה בשלבים שונים ויכולה לעבור חצי שנה עד שנה לצמיחה מלאה (מעבר לזה ייתכן שישנה בעיה הורמונלית לכלב)

סמוייד,האסקי,צ'או צ'או ועוד 

פקינזים

טלפון: 0525410200  |   דוא"ל: missparva@gmail.com  |  כתובת:  רחוב חן 1 פינת צה''ל 5 פתח תקווה
FacebookYoutube